BRATISLAVA

Celulitída: Tipy na prevenciu a zmiernenie

Ak ste sa niekedy pozreli do zrkadla a smutne premýšlali nad jamkami a hrbolčekmi na stehnách, bokoch alebo zadku, nie ste sami ! Celulitída, často mylne chápaná ako nedokonalosť, je strašiakom mnohých žien. Pritom je tak neuveriteľne častá a postihuje ženy všetkých tvarov, veľkostí a vekových kategórií. 

Samozrejme! Celulitída je spoločným problémom mnohých žien a je dôležité pochopiť, čo je celulitída, prečo k nej dochádza a ako ju riešiť. Je čas vniesť trochu svetla do tohto problému.

Čo je to vlastne celulitída? 

Je to tvorba tukových usadenín pod kožou, čo spôsobuje hrudkovitý alebo jamkovitý vzhľad, často prirovnávaný k textúre tvarohu alebo pomarančovej kôry. Aj keď je neškodný a nepredstavuje žiadne zdravotné riziká, jeho prítomnosť môže ovplyvniť sebadôveru a naše mentálne zdravie. Postihuje predovšetkým oblasti ako stehná, zadok a niekedy aj brucho alebo paže. 

Typy celulitídy:

1. tvrdá- stabilná, nemení sa

2. mäkká- vlnenie sa objavuje z ľahu do sedu a do stoja, často ju majú ľudia prechádzajúci výkyvom váhy

3. edematózna- boľavá na dotyk alebo pri chôdzi. Vyvoláva pocit ťažoby na nohách a v chodidlách. Výsledkom ochorenia obehu a zlej cirkulácie krvi. 

Na vzniku celulitídy sa podieľa niekoľko faktorov:

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, celulitída nesúvisí len s hmotnosťou. Môžu ju mať aj športovci a ľudia so zdravým životným štýlom. Úlohu zohrávajú nasledovné faktory: 

1. Genetika: Genetická predispozícia môže hrať významnú úlohu. 

2. Hormóny: Hormonálne zmeny, ako sú tie počas puberty, tehotenstva alebo menopauzy, môžu ovplyvniť vzhľad celulitídy.

3. Faktory životného štýlu: Sedavý životný štýl, zlá strava, fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu 

Ako bojovať proti celulitíde: 

Aj keď úplné zbavenie sa celulitídy môže byť náročné, existujú spôsoby, ako minimalizovať jej výskyt:

1. Masážne terapie: Techniky ako lymfatická drenážna masáž alebo masáž hlbokých tkanív môžu pomôcť zlepšiť krvný obeh a znížiť zadržiavanie tekutín, čo môže viesť k zníženiu prejavov celulitídy. V našom salóne proti celulitíde bojujeme pomocou inovatívnej technológie: 

  • Telové ošetrenie VACUSLIM 48
  • Anticelulitídna kúra – Juchheimové zábaly
  • Kavitácia pomocou prístroja BODYKA PLUS
  • Rádiofrekvencia EunSung MagicPolar

Viac informácií o jednotlivých procedúrach sa dozviete na: https://www.bp-ba.sk/vytvarovana-postava/

2. Telové zábaly a peelingy: Exfoliačné kúry a telové zábaly obsahujúce prírodné zložky ako káva, riasy alebo íl môžu dočasne zlepšiť textúru a pevnosť pokožky. Ponúkame: 

  • Parafínový zábal
  • Bahenný zábal
  • Rašelinový zábal

3. Rádiofrekvenčné a laserové terapie: Cieľom týchto ošetrení je napnúť pokožku a stimulovať produkciu kolagénu, čím sa v priebehu času zníži výskyt celulitídy.

4. Krémy a séra: Niektoré produkty obsahujú zložky ako retinol, kofeín alebo antioxidanty, ktoré tvrdia, že pri pravidelnej aplikácii zmierňujú prejavy celulitídy.

5. Zdravý životný štýl: Dôležitosť vyváženej stravy, pravidelného cvičenia a hydratácie môže výrazne prispieť k zvládnutiu celulitídy.

PREČÍTAJTE SI ĎALŠIE ČLÁNKY

Celulitída: Tipy na prevenciu a zmiernenie

Ak ste sa niekedy pozreli do zrkadla a smutne premýšlali nad jamkami a hrbolčekmi na stehnách, bokoch alebo zadku, nie ste sami ! Celulitída, často mylne chápaná ako nedokonalosť, je strašiakom mnohých žien. Pritom je tak neuveriteľne častá a postihuje

Čítať viac »

BODYKA PLUS: Inovatívne riešenie na transformáciu tela

BODYKA PLUS: Inovatívne riešenie na transformáciu tela Zbaviť sa pár centimetrov na bruchu, zadku či stehnách a to všetko bez chirurgického zákroku? Predstavujeme vám špičkový prístroj Bodyka plus, ktorý ponúka bezpečnú a riadenú kavitáciu. Čo je BODYKA PLUS Bodyka Plus

Čítať viac »